Živa in René zlata na državnem tekmovanju v znanju nemščine

V torek, 12. marca 2019, sta se učenca 9. razreda Živa Grantaša in Rene Brunec udeležila državnega tekmovanja v znanju nemščine za devetošolce, ki je potekalo na Osnovni šoli I Murska Sobota. Zeleno luč za udeležbo na tekmovanju na državni ravni sta dobila že na šolskem tekmovanje v mesecu novembru, ko sta z lahkoto pometla z konkurenco in se že takrat po številu točk uvrstila zelo visoko in s tem med 250 najboljših tekmovalcev v državi.

Literarna predloga za državno raven tekmovanja je bil drzen in osupljivo komičen otroški roman nemške pisateljice Jume Kliebenstein Speed-Dating mit Papa, ki je tekmovalce in njihove mentorje popolnoma navdušil.

Tako sta torej oba tekmovalca tudi na državnem tekmovanju pokazala visoko raven znanja tujega jezika in se več kot odlično odrezala. Živa je osvojila tretje mesto v državi, kar je naravnost fantastičen dosežek in res predstavlja sam slovenski vrh, René pa devetnajsto mesto, kar je prav tako več kot izjemen dosežek. Oba učenca sta prejela zlato priznanje in se že veselita novih projektov povezanih s tem živim jezikom.

Čestitke obema tekmovalcema!

Branka Kapun Pučko, prof. nemščine