Skoči na glavno vsebino

V letošnjem letu je Teden otroka potekal od 2. do 8. oktobra 2023 z naslovom »ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI.« Namreč, najpogostejše otroško vprašanje je »zakaj …«, čemur sledi odgovor »zato …«
O radovednosti smo se pogovarjali tudi z našimi otroki na OŠ Veržej, kaj jih zanima, zakaj jih to zanima, kaj želijo izvedeti … Otroci so postavljali radovedna vprašanja, na katera so iskali odgovore, tokrat brez »strica Googla.«
Teden otroka smo popestrili z različnimi dejavnostmi. V ponedeljek smo šolsko uro namenili igranju in poljubnim igram na prostem. Ob lepem sončnem vremenu in brezskrbnem igranju se je bilo kar težko vrniti v učilnice. Z ogledom gledališke predstave Peteršiljka v Kulturnem domu Janeza Ferenca Veržej smo si popestrili torek. Izdelovanje škrnicljev za kokice je bilo v sredo zelo zabavno, saj je sledila ura, namenjena ogledu mladinskega filma ali risanke ob »sladkanju« s kokicami. V četrtek smo se odpravili na pohod iz Male Nedelje do Stare Gore. Popestrili smo ga z ogledom etnološke zbirke v stari šoli in mlina na veter. Ura astronomije z opazovanjem lune je drugošolcem v petek dala kar nekaj odgovorov na zakaj … Dejavnosti ob Tednu otroka smo zaključili zadnjo šolsko uro, ki je bila namenjena šaljivim igram na prostem. Prvošolci in drugošolci so se ob igrah zabavali v šolskem parku, učenci od 3. do 5. razreda pa na šolskem igrišču.

Klavdija Krajnc

Dostopnost