Skoči na glavno vsebino

Konec septembra je potekal dan dejavnosti in učenci od 6. do 9. razreda so z avtobusom odpotovali v Ljubljano. V Slovenskem šolskem muzeju so si ogledali stalno razstavo, ter se udeležili »Učne ure naših babic in dedkov«. Z ogledom stalne razstave muzeja na temo Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja, so učenci na različne načine: s sliko, besedo, zemljevidi, grafikoni, maketami, lutkami, risbami, video in avdio posnetki in po zaokroženih obdobjih, spoznavali zgodovino šolstva in pedagogike na območjih slovenske poselitve od začetkov do najnovejšega časa. »Učna ura naših babic in dedkov« je muzejsko doživetje pouka v preteklosti, gre za igro, pri kateri veljajo tudi takratne stroge vzgojne metode. Sedeti v stari šolski klopi pred gospodično učiteljico ali gospodom učenikom s strogim glasom, ki sta oblečena po šolski modi preteklega časa, z obvezno šibo v roki, je povsem svojevrstno doživetje. Nekaj korakov od muzeja se nahaja tudi Hiša iluzij. To je pravzaprav muzej zabavnih in poučnih doživetij, kjer so učenci preizkušali meje svojega zaznavanja. Iluzije v njem omogočijo drugačno doživetje prostora in vsega, kar mislimo, da vemo o njem. V muzeju smo se zabavali z okrog 40 eksponati, optičnimi iluzijami in hologrami. Učenci so proti domu odhajali polni vtisov in lepih doživetij, česar tudi deževno vreme in dolgotrajni zastoji na cesti, niso pokvarili.

 

Jasna Jurišič Poljanec

Povezava do fotogalerije

Dostopnost