Šolska ekipa prve pomoči se predstavi

V sklopu prihajajočega svetovnega dneva Rdečega križa, Rdečega polmeseca in Tedna Rdečega križa Slovenije so otroci vrtca Veržej na zanimiv način preko zgodbice Križem Kapica, spoznavali zgodovino in dejavnosti Rdečega Križa, predvsem pa pomembnost pomoči ljudem, ki so je potrebni. Članice ekipe prve pomoči OŠ Veržej so otrokom prikazale nudenje prve pomoči ter jim predstavile potrebni material, ki ga reševalec potrebuje ob nudenju poškodovancu. Otroci vrtca so aktivno sodelovali kot poškodovanci, nato pa so se preizkusili še v nudenju prve pomoči. Preizkusili so se tudi v družabnih igrah, pri katerih so spoznavali, da vsak dan lahko storijo nekaj dobrega za ljudi v svoji bližini, še največ s sodelovanjem z drugimi osebami, s prijaznostjo in sočutjem. Pomerili so se v igri spomin s sličicami povezanimi s temeljnimi načeli Rdečega križa. Na koncu so se otroci udeležili še »dobrodelnega teka«. Čudoviti so občutki, ko vidiš množico zdravih in nasmejanih otrok polnih srčnosti.

Povezava do fotogalerije -> TUKAJ!

Objavljeno: 29. april 2019, od: Sašo Hladen

e-pošta: info@os-verzej.si in viz.verzej@guest.arnes.si