Skoči na glavno vsebino

Učenci in učenke 5.a in 5.b so se od 10. do 14. junija udeležili šole v naravi na Koroškem na Libeliški Gori. Kljub slabemu, predvsem hladnemu vremenu smo lahko večino stvari opravili zunaj. Učenci so preplezali plezalno steno, se sami orientirali v gozdu in imeli priložnost najesti gozdnih borovnic do sitega. Raziskovali so mlako, pod lupami opazovali žuželke ter pekli kruhke na tabornem ognju. Peš so prehodili pot v Libeliče in si ogledali muzejske zbirke, pot nazaj v dom je bila kar zahtevna, vendar so zmogli. Najbolj zanimiva stvar je bila kostnica. Spoznavali so različne tipe ognjev in ognjišč, sami nabirali veje in zakurili ogenj z magnezijevimi palčkami ter na ognju spekli hrenovke. Preizkusili so se v lokostrelstvu, gradnji bivakov v gozdu ter spoznali osnove preživetja v naravi. V prostem času so učenci najraje igrali namizni tenis in nogomet. Zvečer pa so se zabavali v discu. Pred odhodom domov so spoznavali ptice in jih z daljnogledom opazovali v naravnem okolju ter preživeli učno uro v gozdu. Učenci so tekmovali v urejenosti sob in disciplini, tokrat je zmagala skupina deklet.

Dostopnost