Ustvarili smo – dosegli smo 2017/18

Srečanje krvodajalcev

Objavljeno: 15. junij 2018, od: Sašo Hladen
Srečanje krvodajalcev

V soboto, 9. junija 2018, je v Veržeju potekalo tradicionalno, že 29. srečanje krvodajalcev v ŠRC Veržej, ki so se ga udeležili tudi člani ekipe Prve pomoči  OŠ Veržej.

Preberi celotno novico

Niko Kuzma drugi v državi

Objavljeno: 13. junij 2018, od: Sašo Hladen
Niko Kuzma drugi v državi

V torek 12.6.2018 je bilo v Mariboru državno šolsko prvenstvo v judu. Z naše šole se ga je udeležil Niko Kuzma. Niko je tekmoval v kategoriji 81+kg. Imel je tri borbe. Dvakrat je zmagal, enkrat pa žal izgubil. Tako je Niko osvojil drugo mesto na državnem šolskem prvenstvo v judu.

Elektronske cigarete

Objavljeno: 12. junij 2018, od: Sašo Hladen

Učenci osnovne šole Veržej razstavljali v Šoštanju

Objavljeno: 08. junij 2018, od: Sašo Hladen
Učenci osnovne šole Veržej razstavljali v Šoštanju

Kakor pretekla leta so tudi v letošnjem šolskem letu učenci predmetne stopnje in učenci razredne stopnje ter podaljšanega bivanja naše šole sodelovali na državnem likovnem natečaju Likovni svet otrok 2018.
V tokratnem, jubilejnem 50. letu tega likovnega natečaja je bila njegova tema »Dinamika likovnega ritma«. Kot je bilo zapisano na razpisu natečaja, je ritem del življenja, ki ga srečamo na vsakem koraku, na primer v bitju srca, v izmenjavi letnih časov, noči in dneva, svetlobi in temi. Lahko bi našteli ogromno primerov ritma. 50. obletnica natečaja pa je lep primer enakomernega ponavljanja – ritma ustvarjalne svobode, v kateri ima vsak učenec priložnost, da razvije lastne potenciale.  Preberi celotno novico