Prvi sneg v Veržeju

Projekt Policist Leon

Objavljeno: 30. november 2017, od: Sašo Hladen
Projekt Policist Leon

V sodelovanju s PP Ljutomer želimo s projektom, ki je namenjen učencem 5. razreda, seznaniti otroke o nevarnostih, s katerimi se lahko srečajo v vsakdanjem življenju, jih poučiti o primernem samozaščitnem oziroma preventivnem ravnanju ter spoštovanju pravil na različnih področjih.
Obravnavane so bile varnostne vsebine, razdeljene na pet sklopov:

• promet (varna pot v šolo, varnostni pas, varnost pešcev),
  • pirotehnika (posledice uporabe pirotehnike, vandalizem),
  • nasilje (med vrstniki, v družini, srečanje z neznanci …),
  • kriminaliteta (sam doma, droge, vlom v stanovanje, varovanje lastnine …) in
  • kolo (varna vožnja s kolesom, kolesarski izpit, varnost na kopališčih …).

S svojimi izvirnimi vprašanji so učenci pokazali veliko zanimanja za naloge, ki jih opravljajo policisti. Tako so skozi pogovor s policistom in s prikazom pripomočkov ter ogledom policijskega vozila pobližje spoznali tudi njihovo delo.

Učiteljici 5. razreda: Melita Krampelj in Lidija Lukačič

Prispevek Val202 o projektu Botrstvo

Objavljeno: 27. november 2017, od: Sašo Hladen

Prispevek in posnetek je dosegljiv na njihovi spletni strani:

Odbojka

Objavljeno: 23. november 2017, od: Sašo Hladen
Odbojka

V četrtek 23.11.2017 je bilo v Ljutomeru medobčinsko prvenstvo v odbojki za starejše učence. Za našo šolo so igrali: Tadej Raj, Vito Golinar, Miha Rudolf, Tjan Novak, Timi Prelog, Jure Jureš, Rene Brunec in Nik Legen. Učenci naše šole so po dveh porazih in dve zmagah osvojili končno tretje mesto. Zmagali so učenci iz OŠ Ivana Cankarja iz Ljutomera.

Badminton

Objavljeno: 21. november 2017, od: Sašo Hladen
Badminton

V torek 21.11.2017 je bilo v Ljutomeru medobčinsko prvenstvo v badmintonu – ekipno. Udeležili so se ga tudi učenci iz OŠ Veržej. Ekipo naše šole so sestavljali: Lea Marinič, Tadej Raj, Vito Golinar, Maša Škrget in Nuša Senčar. Učenci naše šole so premagali učence iz OŠ Ivana Cankarja iz Ljutomera in učence iz OŠ Stročja vas. V finalu pa so z rezultatom 1:3 izgubili z učenci iz OŠ Križevci. Tako je ekipa OŠ Veržej osvojila drugo mesto in se uvrstila na področno prvenstvu.

Mednarodna humanitarna akcija in 19. tekmovanje slikopleskarjev Slovenije

Objavljeno: 20. november 2017, od: Sašo Hladen

V OŠ Veržej, Enota Dom je 24. novembra pod okriljem Sekcije slikopleskarjev, fasaderjev in črkoslikarjev pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije potekala mednarodna humanitarna akcija in hkrati tudi 19. tekmovanje slikopleskarjev Slovenije.
Dela in tekmovanje je potekalo v štirih bivalnih enotah. 91 slikopleskarjev, poleg slovenskih, tudi madžarski, avstrijski, slovaški in hraški, so prepleskali skupinske prostore in sobe otrok v štirih bivalnih enotah in obnovili lesene površine v sobah otrok ter stopniščne ograje.

Preberi celotno novico

Dan dejavnosti in tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk 2017

Objavljeno: 18. november 2017, od: Sašo Hladen

Prehranske navade, ki se oblikujejo v otroštvu in mladostništvu, vplivajo na način prehranjevanja in tudi na zdravje v kasnejših življenjskih obdobjih.

Dober dan se začne z zdravim zajtrkom. Slovenski  tradicionalni zajtrk sestavljajo: kruh, mleko, maslo, med in jabolka.

Projekt » Tradicionalni slovenski zajtrk« je tudi letos eden izmed osrednjih dogodkov  DNEVA SLOVENSKE HRANE, ki poteka vsako leto tretji petek v mesecu novembru. Nosilec projekta je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Ministrstvom za zdravje, Ministrstvom za kulturo in številnimi drugimi partnerji (Čebelarska zveza Slovenije, Zavod RS za šolstvo, NIJZ,…).

Namen in cilji projekta:

• Izobraževati, obveščati in ozaveščati učence o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad.
  • Poudariti pomen čebelarstva za kmetijstvo.
  • Poudariti pomen kmetijstva za samooskrbo.
  • Ozaveščati učence o pomenu zdravega načina življenja ( gibanje, zdrave prehranske navade, …)
  • Poudariti pomen in tudi prednost lokalno pridelanih živil.

Pri izbiri hrane tako doma, kot v vrtcu, šoli in na delovnem mestu, naj ima prednost hrana, ki je pridelana v Sloveniji, saj je takšna hrana bolj sveža, z več vitamini, bolj hranljiva, s polnejšim okusom, ima pa tudi manj dodatkov za daljše skladiščenje in poudarjanje okusa.

Koordinatorica Tradicionalnega zajtrka 2017 na OŠ Veržej: Cvetka Ivančič

Tadej in Nejc zmagala v badmintonu

Tadej in Nejc zmagala v badmintonu

V četrtek 16.11.2017 je bilo v Ljutomeru medobčinsko prvenstvo v badmintonu. Udeležili so se ga tudi učenci iz OŠ Veržej. V kategoriji starejših dečkov je zmagal Tadej Raj, drugo mesto je osvojil Vito Golinar in tretje Jure Jureš, kljub temu da je samo v tej kategoriji tekmovalo več kot dvajset učencev, so učenci naše šole osvojili prva tri mesta. Med starejšimi deklicami je Lea Marinič osvojila […]

Komemoracija ob dnevu spomina na mrtve

Objavljeno: 23. oktober 2017, od: Sašo Hladen

Komemoracija je bila v petek, 27. 10. 2017, ob 9. uri pred vhodom v OŠ Veržej.