Skoči na glavno vsebino

Tudi na naši šoli smo konec meseca novembra obeležili svetovni dan strpnosti in prijateljstva. Tema letošnjega projekta je bila STOP SOVRAŽNEMU GOVORU – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI.
Na delavnicah, ki smo jih na šoli izvedli, so se učenci z razredniki najprej pogovorili o strpnosti in nestrpnosti, zatem pa v literarnih in likovni delavnici ustvarjali na omenjeno temo. Namen je bil poglobiti vedenje o pomenu strpnosti in izpostaviti problematiko nestrpnosti. Skozi uresničevanje ciljev smo pri učencih spodbujali razvijanje prijateljskih vezi, medsebojno spoštovanje, razumevanje ter sodelovanje.
Ob zaključku dneva smo bili vsi enotnega mnenja, da je izjemnega pomena, da se v družbi zavedamo pomena strpnih odnosov ter da vsi skupaj gradimo družbo, ki je ustvarjalna in ne uničevalna.

Zapisala: Vanja Mladenović

Dostopnost