Skoči na glavno vsebino

Učenci Osnovne šole Veržej se bodo odslej urili v kolesarskih spretnostih na novem kolesarskem poligonu. Prejšnji poligon je namreč bil že dotrajan, hkrati pa ni bil več primeren za organizacijo tekmovanj, zato smo novega še toliko bolj veseli.

Kolesarski poligon je namenjen preverjanju spretnosti vožnje in obvladovanja kolesa. Posamezne ovire predstavljajo posamezne okoliščine vožnje kolesa v prometu, s katerimi se lahko sreča kolesar v dejanskem prometu, kot so na primer vožnja čez robnik, vožnja skozi ožino, nakazovanje smeri, izogibanje oviram na cesti, zavijanje, zaviranje, pesek na cesti, držanje ravnotežja na kolesu itd.

Kolesarski poligon bo tako služil:

  • pripravi učencev na kolesarski izpit,
  • pripravi učencev na tekmovanja Kaj veš o prometu in
  • izvajanju medobčinskih tekmovanj Kaj veš o prometu.

Hvala Občini Veržej za financiranje poligona!

Dostopnost