Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 27. 9. 2022, smo se z učenci OŠ Veržej odpravili proti naši prestolnici. V Ljubljani smo si ogledali Hišo iluzij in Slovenski šolski muzej. Skozi Hišo iluzij nas je v dveh skupinah popeljal prijazen vodič, ki je skupaj z nami preizkušal naše čute. Takoj na začetku smo vsi ugotovili, da ni nič  tako kot se zdi na prvi pogled. Preizkusili smo lahko 40 različnih eksponatov v sobi, ki kljubuje gravitaciji, neskončnosti v disko sobi in se na kocu sprehodili  skozi Vortex tunel. Na koncu pa smo preizkusili svoje sive celice in potrpljenje ob sestavljanju neverjetnih miselnih iger.

Nato smo obiskali še šolski muzej, kjer smo prisostvovali »učni uri naših babic«. Namen učne ure je bil preplet spontanega učenja in zabave, kjer smo doživeli skozi »živo igro zgodovine« določeno obdobje šolske preteklosti z njegovimi osnovnimi (in tudi vzgojnimi) značilnostmi. To je bilo izjemno in nepozabno doživetje.

Vanja Mladenović

Dostopnost