Skoči na glavno vsebino

Kar nosi duša, ne mineva.
Resnice tehtajo spomine.
Kot misel, ki se kar zatakne,
nastaja večnost bolečine.

S stihi Ferija Lainščka smo letos pozdravili učence in zaposlene na OŠ Veržej, župana Draga Legena in predstavnike Zveze veteranov vojne za Slovenijo, ki so se nam pridružili na komemoraciji in ob tej priložnosti tudi položili venec pred spominsko ploščo padlim vojakom v 2. svetovni vojni, ki je kot obeležje umeščena pred vhodom v našo šolo.
V nagovoru je župan razmišljal o trenutnem stanju v svetu, in miru, ki ni tako samoumeven, kot se nam morda zdi. Sami pa smo ob glasbi in besedi razmišljali o minevanju in o življenju. O tem, kdaj nam življenje in nenazadnje smrt dajeta smisel. Smisel da smo. Ugotavljali smo, da je potrebno globoko zajeti dah – v delu, v učenju, a tudi v počitnicah, ki so pred nami. Zajeti dih, z mislijo na minevanje in na naše najdražje.

Ivan Kuhar

Dostopnost