Skoči na glavno vsebino

Spoštovani starši, rejniki, skrbniki!

Medvrstniško nasilje je posebna oblika nasilja, ki je prisotna tudi v naši družbi. Oblik medvrstniškega nasilja je več. Lahko je fizično, psihično, spolno, materialno ali spletno. Spletno nasilje je v množici poplav socialnih omrežij ter uporabe različnih vrst tehnologije težje sledljivo in težje nadzorovano.
Pomembno je, da kot odrasli, ki smo odgovorni za razvoj naših otrok, jasno izražamo ničelno toleranco do kakršnekoli oblike nasilja. Tudi medvrstniškega.
Doživljanje in izvajanje nasilja poraja številne negativne posledice tako na čustvenem kot vedenjskem področju. Povzroča ogromno neprijetnih čustev in občutkov, s katerimi se človek mora soočati (strah, žalost, bolečino, jezo, nemoč, maščevanje).
Ker se vedno bolj soočamo tudi z novodobno obliko medvrstniškega nasilja, ki se vrši po socialnih omrežjih vas prosimo, da ste še posebej pazljivi na vsebine, ki jih vaš otrok uporablja in koristi tudi na spletu.
Pri tem vas vabimo, da s skupnimi močmi otrokom damo vedeti, da nasilja ne sprejemamo in bomo nanj še posebej pozorni.

Hvala za razumevanje in lepo pozdravljeni!

Vodstvo in zaposleni Osnovne šole Veržej

Dostopnost