Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši,

v skladu z okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanosti in šport z dne 3. 3. 2021 (6030-172021/30) vas obveščamo, da je Vlada RS dne 3. 3. 2021 sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in visokošolskih zavodih, ki bo veljal do 12. marca 2021. Odlok za izvajanje vzgojno-izobraževalne dejavnosti ne prinaša novosti, torej bo pouk za vse učence od 1. do 9. razreda še naprej potekal v prostorih šole.

Spremenjen je tudi odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2. Po novem je uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole (oziroma od dopolnjenega 12. leta dalje) obvezna. Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za učenke/učence od 1. do 5. razreda osnovne šole v matični učilnici, vendar se priporoča, da za svojo varnost in zaščito uporabljajo zaščitno masko ves čas. Obvezna je tudi uporaba mask v prostorih šole in zunanjih površinah šole za starše.

Ponovno prosimo, da se vzgojno-izobraževalnega dela v prostorih šole po priporočilih NIJZ udeležujejo le zdravi otroci.

Vsem želimo lep konec tedna!