Projekt Policist Leon

V sodelovanju s PP Ljutomer želimo s projektom, ki je namenjen učencem 5. razreda, seznaniti otroke o nevarnostih, s katerimi se lahko srečajo v vsakdanjem življenju, jih poučiti o primernem samozaščitnem oziroma preventivnem ravnanju ter spoštovanju pravil na različnih področjih.
Obravnavane so bile varnostne vsebine, razdeljene na pet sklopov:

• promet (varna pot v šolo, varnostni pas, varnost pešcev),
  • pirotehnika (posledice uporabe pirotehnike, vandalizem),
  • nasilje (med vrstniki, v družini, srečanje z neznanci …),
  • kriminaliteta (sam doma, droge, vlom v stanovanje, varovanje lastnine …) in
  • kolo (varna vožnja s kolesom, kolesarski izpit, varnost na kopališčih …).

S svojimi izvirnimi vprašanji so učenci pokazali veliko zanimanja za naloge, ki jih opravljajo policisti. Tako so skozi pogovor s policistom in s prikazom pripomočkov ter ogledom policijskega vozila pobližje spoznali tudi njihovo delo.

Učiteljici 5. razreda: Melita Krampelj in Lidija Lukačič

Objavljeno: 30. november 2017, od: Sašo Hladen