Osnovna šola Veržej Vrtec Veržej Vzgojni dom Veržej

Projekt Policist Leon

V sodelovanju s PP Ljutomer želimo s projektom, ki je namenjen učencem 5. razreda, seznaniti otroke o nevarnostih, s katerimi se lahko srečajo v vsakdanjem življenju, jih poučiti o primernem samozaščitnem oziroma preventivnem ravnanju ter spoštovanju pravil na različnih področjih.
Obravnavane so bile varnostne vsebine, razdeljene na pet sklopov:

  • promet (varna pot v šolo, varnostni pas, varnost pešcev),
  • pirotehnika (posledice uporabe pirotehnike, vandalizem),
  • nasilje (med vrstniki, v družini, srečanje z neznanci …),
  • kriminaliteta (sam doma, droge, vlom v stanovanje, varovanje lastnine …) in
  • kolo (varna vožnja s kolesom, kolesarski izpit, varnost na kopališčih …).

S svojimi izvirnimi vprašanji so učenci pokazali veliko zanimanja za naloge, ki jih opravljajo policisti. Tako so skozi pogovor s policistom in s prikazom pripomočkov ter ogledom policijskega vozila pobližje spoznali tudi njihovo delo.

Učiteljici 5. razreda: Melita Krampelj in Lidija Lukačič

Objavljeno: 30. november 2017, od: Sašo Hladen
Podatki in slike na spletni strani so izključna last OŠ Veržej, avtorjev in upodobljenih ali imenovanih oseb. Arhiv se izdeluje za potrebe dokumentiranja življenja in dela na osnovni šoli. Slike in druga gradiva se lahko pregleduje, ne sme pa se jih obdelovati, posredovati, kopirati ali objavljati brez soglasja upodobljenih ali imenovanih. Zakon o varstvu osebnih podatkov, Pravilnik o zbiranju in varstvu osebnih podatkov na področju osnovnošolskega izobraževanja.

Kontaktni podatki:

Osnovna šola Veržej
Puščenjakova 7
9241 Veržej

Tel./fax:
(02) 587 16 54 (pisarne)
(02) 588 13 90 (šola)
e-pošta: info@os-verzej.si in os-verzej.ms@guest.arnes.si
e-naslov: http://www.os-verzej.si/

Telefonska številka za odjavo malic:
031 300 685

Izdelava spletne strani:

Sašo Hladen
Stran poganja Wordpress.