Noč branja 2018

V ponedeljek, 23.4.2018, so se ob 15. uri zbrali v šoli učenci 7. razreda. Kot nadgradnjo projekta Rastem s knjigo smo na šoli izvedli projekt NOČ BRANJA. Noč smo organizirali kot debatni krožek. Brali smo odlomke iz del Ivana Cankarja, ki smo mu letos posvetili ta projekt. Po branju smo se razdelili v dve skupini in debatirali o prebranih vsebinah. Zanimala so nas tudi področja, ki se širše dotikajo najstnikov v tem obdobju: slaba vest, nezaupanje do staršev in obratno, revščina, odhod od doma zaradi šolanja. Nekatere teme si najstniki težko predstavljajo, saj se niso srečali z njimi (revščina, pomanjkanje hrane). Debato smo navezali tudi na učence v našem vzgojnem domu, kjer so zbrani učenci s čustvenimi in vedenjskimi motnjami. Le-ti se srečajo z veliko problemi v družini in šoli preden pridejo k nam. Debata je bila zanimiva in poučna hkrati. Skušali smo se vživeti v Cankarjev čas, a nam je bilo težko. So se pa učenci zamislili nad takratnim načinom avtorjevega življenja.
Za zaključek je vsaka skupina oblikovala plakat, kjer so učenci izrazili svoje poglede na prebrane vsebine. Plakat visi na hodniku pred knjižnico.

mentorici Zalika Horvat in Sonja Hanžekovič

Objavljeno: 23. april 2018, od: Sašo Hladen