Jan Lorenčič, zlati olimpijec v geografiji!

Jan Lorenčič, učenec 9.a razreda, se je uvrstil med osem najboljših mladih geografov vseh osnovnih šol v Sloveniji in zraven prisluženega zlatega priznanja na državnem tekmovanju iz geografije, sodeloval tudi na geografski olimpijadi – BIGEO 3, ki je imela mednarodne razsežnosti.

Ta je letos od 25. junija do 1. julija potekala v Sloveniji, v Rušah. BIGEO olimpijada na kateri sodelujejo nekatere države jugovzhodne Evrope je potekala tretjič. Letos so se v geografskem znanju s Slovenijo pomerile Turčija, Romunija, Bosna in Hercegovina ter Srbija. Tekmovanje je potekalo v angleškem jeziku in je bilo razdeljeno na srednješolski in osnovnošolski tabor. 64 učencev iz petih držav je svoje znanje geografije izkazovalo in poglabljalo na različne načine, saj so poleg tekmovanja in priprav, bili organizirani tudi celodnevni izleti, kjer so se družili in skupaj raziskovali naravne in kulturne znamenitosti Slovenije.

Jan se je odlično odrezal na vseh treh preizkusih znanja, tako dosegel več kot štiri petine točk in osvojil zlato medaljo. Iskrene čestitke!

Objavljeno: 30. junij 2017, od: Sašo Hladen