Erasmus tudi na naši šoli

Naša šola je od 26. 3. do 31. 3. gostila partnerske šole v okviru projekta Erasmus+ z naslovom TEACH. Tako so nas obiskali učenci in učitelji iz Norveške, Danske, Nemčije in Italije. Obiskalo nas je torej 30 učencev in 8 učiteljev. Skozi celoten teden smo jim razkazali šolo in bližnjo okolico. Prav tako smo jih peljali na Zgornje Jezersko kjer so si ogledali, kako so nekdaj živeli planšarji in na poti nazaj popeljali po centru naše prestolnice, ki jih je zelo navdušila. Gostje so prav tako prisostvovali pri treh urah pouka, tako da so spoznali kako se učimo pri nas s pomočjo informacijske in komunikacijske tehnologije. V delavnicah Centra DUO so spoznali delo lončarja in se naučili kako iz koruznega ličja izdelati velikonočnega zajčka. V petek dopoldan je vsaka šola predstavila značilnosti svoje države in ogledali smo si kratke filmčke, ki jih je posnela vsaka šola na izbrano splošno vrednoto od demokracije, varovanja okolja, nesebičnost do stereotipov in prijateljstva. Po tem smo si v Mariboru ogledali Center eksperimentov in se sprehodili po Lutkovnem gledališču. Zvečer pa se ob peki pic v krušni peči poslovili.

Slike-> TUKAJ!

Objavljeno: 10. april 2017, od: Sašo Hladen