Osnovna šola Veržej Vrtec Veržej Vzgojni dom Veržej

Erasmus tudi na naši šoli

Naša šola je od 26. 3. do 31. 3. gostila partnerske šole v okviru projekta Erasmus+ z naslovom TEACH. Tako so nas obiskali učenci in učitelji iz Norveške, Danske, Nemčije in Italije. Obiskalo nas je torej 30 učencev in 8 učiteljev. Skozi celoten teden smo jim razkazali šolo in bližnjo okolico. Prav tako smo jih peljali na Zgornje Jezersko kjer so si ogledali, kako so nekdaj živeli planšarji in na poti nazaj popeljali po centru naše prestolnice, ki jih je zelo navdušila. Gostje so prav tako prisostvovali pri treh urah pouka, tako da so spoznali kako se učimo pri nas s pomočjo informacijske in komunikacijske tehnologije. V delavnicah Centra DUO so spoznali delo lončarja in se naučili kako iz koruznega ličja izdelati velikonočnega zajčka. V petek dopoldan je vsaka šola predstavila značilnosti svoje države in ogledali smo si kratke filmčke, ki jih je posnela vsaka šola na izbrano splošno vrednoto od demokracije, varovanja okolja, nesebičnost do stereotipov in prijateljstva. Po tem smo si v Mariboru ogledali Center eksperimentov in se sprehodili po Lutkovnem gledališču. Zvečer pa se ob peki pic v krušni peči poslovili.

Slike-> TUKAJ!

Objavljeno: 10. april 2017, od: Sašo Hladen
Podatki in slike na spletni strani so izključna last OŠ Veržej, avtorjev in upodobljenih ali imenovanih oseb. Arhiv se izdeluje za potrebe dokumentiranja življenja in dela na osnovni šoli. Slike in druga gradiva se lahko pregleduje, ne sme pa se jih obdelovati, posredovati, kopirati ali objavljati brez soglasja upodobljenih ali imenovanih. Zakon o varstvu osebnih podatkov, Pravilnik o zbiranju in varstvu osebnih podatkov na področju osnovnošolskega izobraževanja.

Kontaktni podatki:

Osnovna šola Veržej
Puščenjakova 7
9241 Veržej

Tel./fax:
(02) 587 16 54 (pisarne)
(02) 588 13 90 (šola)
e-pošta: info@os-verzej.si in os-verzej.ms@guest.arnes.si
e-naslov: http://www.os-verzej.si/

Telefonska številka za odjavo malic:
031 300 685

Izdelava spletne strani:

Sašo Hladen
Stran poganja Wordpress.